pls click for english

Pırasa Kurusu

kurutulmuş Pırasa-1kurutulmuş pırasa-2kurutulmuş Pırasa-3kurutulmuş pırasa-4kurutulmuş Pırasa-5kurutulmuş Pırasa-6

Facebook'ta takip edin Linkedin'de takip edin instagramda takip edin Google'da takip edin Pinterest'de takip edin

Pırasa Kurusu Nedir, Nasıl Üretilir, Üretim Çeşitleri Nelerdir?

Kurutulmuş pırasa, taze pırasa kullanılarak kurutulup üretilen ve üretim sonucunda elde edilen kurutulmuş üründür.Taze pırasa kurutulmadan önce yaklaşık %90-92 civarında su içerir. Kurutma ile kurutulan taze üründeki su oranı çok düşük değerlere indirilir. Kurutma sonucunda yaklaşık 12 kg pırasa kullanılarak 1 kg pırasa elde edilir. Kurutma esnasında üründeki su uçar ve ürünün özü kalır. Bu nedenle kuru pırasa besin değerleri özellikle protein, karbonhidrat, vitamin, yağ gibi oranlar çok artmıştır. Aşağıda pırasa kurusu satışımızdaki farklı çeşitleri bulabilirsiniz.

Kurutulmuş Pırasa tozu 0-1 mm

Kurutulmuş Pırasa granülü 1-5 mm

Kurutulmuş Pırasa granül orta 5-10 mm

Kurutulmuş Pırasa iri 5-15 mm

Pırasa Kurusu Toptan Satış Şekli Nasıldır?

Toptan satış şeklimiz kraft çuvallar kullanılarak yapılmaktadır. Bu paketler ile toptan alım yapabilirsiniz.

Pırasa Kurusu Nerede Kullanılır?

Pırasa kurusu kullanım alanlarından bazıları aşağıdadır,

Hazır çorbalar içerisinde kullanılabilir,

Bulgur ve pilav karışımları içerisinde kullanılabilir

Tavuk, et ,balık, çiğköfte ve köfte harçlarında kullanılabilir,

Makarna, mantı ve erişte hamuruna katkı olarak yada ürünün içerisine girebilir,

Kuş ve evcil hayvan yemi içerisine girebilir,

Pırasa Kurusu Toptan Fiyatı Nedir? Perakende Fiyatı Nedir?

Pırasa kurusu toptan üretim ve satışını yaptığımız bir üründür. Ucuz, kaliteli, doğal Pırasa kurusu alımını firmamızdan yapabilirsiniz.

Pırasa kurusu fiyatları, stoklarımızda olduğu sürece, her ay aylık fiyat listemizde güncellenmektedir. bilgi@kurucum.com adresine mail atarak yada 0 246 233 07 90 nolu telefondan ulaşarak güncel TL- kg fiyatını alabilirsiniz. Toptan Pırasa kurusu fiyatı almak için veya satın almak için sipariş formunu doldurursanız sizinle temas kurarız. İnternet üzerinden satın almak için internetten satış sitemiz.kurual.com

Pırasa Kurusu Nerede Satılır, Nasıl Temin Ederim?

Pırasa kurusunu kutu, paket veya çuvallar içerisinde anlaşmalı kargomuz ile adresinize gönderebiliyoruz.

Doğal yada Fırınlanmış Pırasa Kurusu Faydaları Nelerdir?

Pırasa kurusu, taze ürünün gerekli ön işlemlerden geçirilerek kurutulması ile üretilmiştir. Kurutma esnasında kurutulan üründeki özsuyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal pırasa kurusu içindeki besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok artmıştır. Bu nedenle aynı miktar taze pırasa tüketmek ile pırasa kurusu tüketmek arasında besin değerleri açısından çok farklılık vardır ama faydalar kıyaslandığında ise istisnai durumlar haricinde, doğal taze pırasa neye iyi geliyorsa pırasa kurusu aynı konuda faydalıdır diyebiliriz.
Önemli Not: Ürünün tanıtımında kullanılan fotoğraflar, besin değerleri,faydaları ve yaklaşık fire oranları site ilk hazırlandığındaki veriler ve kaynaklar derlenerek yazılmıştır. Size gelecek ürün, ürünün cinsinden, kurutma tekniğinden ve başka unsurlar sebebiyle farklı olabilir.