pls click for english

Patlıcan Kurusu

kurutulmuş patlıcan-1kurutulmuş patlıcan-2kurutulmuş patlıcan-3kurutulmuş patlıcan-4kurutulmuş patlıcan-5kurutulmuş patlıcan-6

Facebook'ta takip edin Linkedin'de takip edin instagramda takip edin Google'da takip edin Pinterest'de takip edin

Patlıcan Kurusu Nedir, Nasıl Üretilir, Üretim Çeşitleri Nelerdir?

Kurutulmuş patlıcan, taze patlıcan kullanılarak kurutulup üretilen ve üretim sonucunda elde edilen kurutulmuş üründür.Taze patlıcan kurutulmadan önce yaklaşık %92 civarında su içerir. Kurutma ile kurutulan taze üründeki su oranı çok düşük değerlere indirilir. Kurutma sonucunda yaklaşık 12-13 kg patlıcan kullanılarak 1 kg patlıcan elde edilir. Kurutma esnasında üründeki su uçar ve ürünün özü kalır. Bu nedenle kuru patlıcan besin değerleri özellikle protein, karbonhidrat, vitamin, yağ gibi oranlar çok artmıştır. Aşağıda patlıcan kurusu satışımızdaki farklı çeşitleri bulabilirsiniz.

Kurutulmuş patlıcan tozu 0-1 mm

Kurutulmuş patlıcan 10x10 mm kesilmiş kurutulmuş

Kurutulmuş patlıcan halka kesim

Patlıcan Kullanım Alanları

Sebzeli Pilav ve Bulgur karışımları,

Hazır çorbalar ve gıdalar,

Sebze ve köfte harçaları,

Patlıcan Besin Değerleri

besin değerleri

Patlıcan Kurusu Toptan Satış Şekli Nasıldır?

Toptan satış şeklimiz kraft çuvallar kullanılarak yapılmaktadır. Bu paketler ile toptan alım yapabilirsiniz.

Patlıcan Kurusu Nerede Kullanılır?

Patlıcan kurusu kullanım alanlarından bazıları aşağıdadır,

Bulgur ve pilav karışımları içerisine girebilir,

Hazır çorbalar ve gıdalar içerisinde kullanılabilir,

Patlıcan Kurusu Toptan Fiyatı Nedir? Perakende Fiyatı Nedir?

Patlıcan kurusu toptan üretim ve satışını yaptığımız bir üründür. Ucuz, kaliteli, doğal Patlıcan kurusu alımını firmamızdan yapabilirsiniz.

Patlıcan kurusu fiyatları, stoklarımızda olduğu sürece, her ay aylık fiyat listemizde güncellenmektedir. bilgi@kurucum.com adresine mail atarak yada 0 246 233 07 90 nolu telefondan ulaşarak güncel TL- kg fiyatını alabilirsiniz. Toptan Patlıcan kurusu fiyatı almak için veya satın almak için sipariş formunu doldurursanız sizinle temas kurarız. İnternet üzerinden satın almak için internetten satış sitemiz.kurual.com

Patlıcan Kurusu Nerede Satılır, Nasıl Temin Ederim?

Patlıcan kurusunu kutu, paket veya çuvallar içerisinde anlaşmalı kargomuz ile adresinize gönderebiliyoruz.

Doğal yada Fırınlanmış Patlıcan Kurusu Faydaları Nelerdir?

Patlıcan kurusu, taze ürünün gerekli ön işlemlerden geçirilerek kurutulması ile üretilmiştir. Kurutma esnasında kurutulan üründeki özsuyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal patlıcan kurusu içindeki besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok artmıştır. Bu nedenle aynı miktar taze patlıcan tüketmek ile patlıcan kurusu tüketmek arasında besin değerleri açısından çok farklılık vardır ama faydalar kıyaslandığında ise istisnai durumlar haricinde, doğal taze patlıcan neye iyi geliyorsa patlıcan kurusu aynı konuda faydalıdır diyebiliriz.
Önemli Not: Ürünün tanıtımında kullanılan fotoğraflar, besin değerleri,faydaları ve yaklaşık fire oranları site ilk hazırlandığındaki veriler ve kaynaklar derlenerek yazılmıştır. Size gelecek ürün, ürünün cinsinden, kurutma tekniğinden ve başka unsurlar sebebiyle farklı olabilir.