pls click for english

Patates Kurusu

kurutulmuş patates-1kurutulmuş patates-2kurutulmuş patates-3kurutulmuş patates-4kurutulmuş patates-5kurutulmuş patates-6

Facebook'ta takip edin Linkedin'de takip edin instagramda takip edin Google'da takip edin Pinterest'de takip edin

Patates Kurusu Nedir, Nasıl Üretilir, Üretim Çeşitleri Nelerdir?

Kurutulmuş patates, taze patates kullanılarak kurutulup üretilen ve üretim sonucunda elde edilen kurutulmuş üründür.Taze patates kurutulmadan önce yaklaşık %80 civarında su içerir. Kurutma ile kurutulan taze üründeki su oranı çok düşük değerlere indirilir. Kurutma sonucunda yaklaşık 5 kg patates kullanılarak 1 kg patates elde edilir. Kurutma esnasında üründeki su uçar ve ürünün özü kalır. Bu nedenle kuru patates besin değerleri özellikle protein, karbonhidrat, vitamin, yağ gibi oranlar çok artmıştır. Aşağıda patates kurusu satışımızdaki farklı çeşitleri bulabilirsiniz.

Kurutulmuş patates tozu 0-1 mm

Kurutulmuş patates granül 1-3 mm

Patates Kurusu Toptan Satış Şekli Nasıldır?

Toptan satış şeklimiz kraft çuvallar kullanılarak yapılmaktadır. Bu paketler ile toptan alım yapabilirsiniz.

Patates Kurusu Nerede Kullanılır?

Patates kurusu kullanım alanlarından bazıları aşağıdadır,

Hazır çorbalar içerisinde kullanılabilir,

Tavuk, et ,balık, çiğköfte ve köfte harçlarında kullanılabilir,

Büsküvi kek gibi ürünlerin içerisine girebilir,

Börek ve poğaçaların içerisine girebilir,

Patates Kurusu Toptan Fiyatı Nedir? Perakende Fiyatı Nedir?

Patates kurusu toptan üretim ve satışını yaptığımız bir üründür. Ucuz, kaliteli, doğal Patates kurusu alımını firmamızdan yapabilirsiniz.

Patates kurusu fiyatları, stoklarımızda olduğu sürece, her ay aylık fiyat listemizde güncellenmektedir. bilgi@kurucum.com adresine mail atarak yada 0 246 233 07 90 nolu telefondan ulaşarak güncel TL- kg fiyatını alabilirsiniz. Toptan Patates kurusu fiyatı almak için veya satın almak için sipariş formunu doldurursanız sizinle temas kurarız. İnternet üzerinden satın almak için internetten satış sitemiz.kurual.com

Patates Kurusu Nerede Satılır, Nasıl Temin Ederim?

Patates kurusunu kutu, paket veya çuvallar içerisinde anlaşmalı kargomuz ile adresinize gönderebiliyoruz.

Doğal yada Fırınlanmış Patates Kurusu Faydaları Nelerdir?

Patates kurusu, taze ürünün gerekli ön işlemlerden geçirilerek kurutulması ile üretilmiştir. Kurutma esnasında kurutulan üründeki özsuyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal patates kurusu içindeki besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok artmıştır. Bu nedenle aynı miktar taze patates tüketmek ile patates kurusu tüketmek arasında besin değerleri açısından çok farklılık vardır ama faydalar kıyaslandığında ise istisnai durumlar haricinde, doğal taze patates neye iyi geliyorsa patates kurusu aynı konuda faydalıdır diyebiliriz.
Önemli Not: Ürünün tanıtımında kullanılan fotoğraflar, besin değerleri,faydaları ve yaklaşık fire oranları site ilk hazırlandığındaki veriler ve kaynaklar derlenerek yazılmıştır. Size gelecek ürün, ürünün cinsinden, kurutma tekniğinden ve başka unsurlar sebebiyle farklı olabilir.