pls click for english

Maydanoz Tozu

kurutulmuş maydanoz-1kurutulmuş maydanoz-2kurutulmuş maydanoz-3kurutulmuş maydanoz-4kurutulmuş maydanoz-5kurutulmuş maydanoz-6

Facebook'ta takip edin Linkedin'de takip edin instagramda takip edin Google'da takip edin Pinterest'de takip edin

Maydanoz tozu nedir, nasıl üretilir ve satış çeşitleri nelerdir?

Kurutulmuş maydanoz, taze maydanoz kullanılarak üretilen ve üretim sonucunda elde edilen ürünün öğütülmüş şeklidir.Taze maydanoz kurutulmadan önce yaklaşık %83-88 civarında su içerir. Kurutma ile kurutulan taze üründeki su oranı çok düşük değerlere indirilir. Kurutma sonucunda yaklaşık 6-8 kg maydanoz kullanılarak 1 kg kuru toz maydanoz elde edilir. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır ve ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru maydanoz besin değerleri özellikle karbonhidrat, vitamin, protein,yağ gibi oranlar çok yükselmiştir.

Aşağıda kurutulmuş maydanoz tozu üretiminin nasıl gerçekleştiği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kurutulmuş maydanoz tozu 0-1 mm: Taze maydanoz gerekli ön işlemlerden geçirilerek kurutulur. Kurutma sonrasında çıkan Kurutulmuş maydanoz, özel kırma sistemleri ile öğütülerek maydanoz tozu elde edilir.

maydanoz tozu 100 gr besin değerleri

Kalori 292 kcal.
yağ 5.48 gr.
Kolesterol 0 mg'dır.
Sodyum 452 mg.
Karbonhidratlar 50.64 gr.
Lif 26.7 gr.
Şeker 7.27 gr.
Protein 26.63 gr.
A vitamini 0 ug. C Vitamini 125. mg.
B12 vitamini 0 ug. Kalsiyum 114 mg.
Demir 22.04 mg. Vitamin B3 9,943 mg arasındadır.

Maydanoz tozu Toptan Satış Şekli nasıldır- hangi tür ambalaj ile satın alabiliriz?

Toptan satış kraft çuvallar ile yapılmaktadır. Bu ambalaj şekli ile toptan satın alabilirsiniz.

Maydanoz tozu nerelerde kullanılır?

Maydanoz kurusu aşağıdaki alanlarda kullanılabilir.

Hazır çorba içerisinde kullanılmaktadır,

Bulgur ve pilav karışımları içerisinde kullanılabilir,

Et tavuk, balık, çiğköfte ve köfte harçlarında kullanılabilir

Makarna, mantı ve erişte hamuruna katkı olarak yada ürünün içerisinde kullanılabilir,

Kuş ve evcil hayvan yemi içerisinde kullanılabilir,

Maydanoz tozu toptan fiyatı ne kadar?

Maydanoz tozu firmamızın toptan satışını yaptığı bir üründür. ucuz, kaliteli kurutulmuş Maydanoz tozu alımını firmamızdan yapabilirsiniz.

Kuru Maydanoz tozu fiyatları, stoklarımızda olduğu sürece, her ay aylık fiyat listemizde güncellenmektedir. bilgi@kurucum.com adresine mail atarak güncel TL- kg fiyatını alabilirsiniz. Toptan Maydanoz tozu kurusu fiyatı almak için veya satın almak için sipariş formunu doldurursanız sizinle irtibata geçeriz. Perakende alımlarınız için online sitemiz.kurual.com

Maydanoz tozunu nasıl temin edebilirim?

Maydanoz tozunu kutu, paket veya çuvallar ile anlaşmalı kargomuzla adresinize gönderiyoruz.

Maydanoz tozu faydaları nelerdir?

Kurutulmuş maydanoz tozu, taze ürünün uygun şartlarda gerekli ön işlemlerden geçirilerek kurutulması ile üretilmiştir. Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru maydanoz içindeki besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktar taze maydanoz tüketmek ile kurutulmuş maydanoz tüketmek arasında besin değerleri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze maydanoz neye iyi geliyorsa kuru maydanoz aynı konuda faydalıdır denebilir.
Önemli Not: Ürünün tanıtımında kullanılan fotoğraflar, besin değerleri,faydaları ve yaklaşık fire oranları site ilk hazırlandığındaki veriler ve kaynaklar derlenerek yazılmıştır. Size gelecek ürün, ürünün cinsinden, kurutma tekniğinden ve başka unsurlar sebebiyle farklı olabilir.