pls click for english

Sarımsak Tozu

kurutulmuş sarımsak-1kurutulmuş sarımsak-2kurutulmuş sarımsak-3kurutulmuş sarımsak-4kurutulmuş sarımsak-5kurutulmuş sarımsak-6

Facebook'ta takip edin Linkedin'de takip edin instagramda takip edin Google'da takip edin Pinterest'de takip edin

Sarımsak Tozu Nedir, Nasıl Üretilir ve Satış Çeşitleri Nelerdir?

Kurutulmuş sarımsak, taze sarımsak kullanılarak kurutulup üretilen ve üretim sonucunda elde edilen kurutulmuş toz üründür.Taze sarımsak kurutulmadan önce yaklaşık %80 civarında su içerir. Kurutma ile kurutulan taze üründeki su oranı çok düşük değerlere indirilir. Kurutma sonucunda yaklaşık 5 kg sarımsak kullanılarak 1 kg kuru sarımsak elde edilir. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır ve ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru sarımsak besin değerleri özellikle karbonhidrat, vitamin, protein, yağ ,aroma gibi oranlar çok yükselmiştir.

Aşağıda sarımsak tozu üretiminin nasıl gerçekleştiği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sarimsak tozu 0-1 mm: Taze sarımsak gerekli ön işlemlerden geçirilerek kurutulur. Kurutma sonrasında çıkan Kurutulmuş sarımsak, özel kırma sistemleri ile öğütülerek sarımsak tozu elde edilir.

Önemli not: Firmamız yerli özellikle kastamonu bölgesi, sarımsak tozu üretimi için denemeler yapmış ve olumlu sonuçlar elde edip üretime başlamıştır. Mevcut ithal ürünlere göre sarımsak tozunun aroması ve etkisi çok yüksektir.

Sarımsak Tozu Toptan Satış Şekli Nasıldır, Toptan Hangi Tür Ambalaj ile Satın Alabiliriz?

25 kg Kutu Paket

Toz Sarımsak Nerelerde Kullanılır?

Sarımsak tozu aşağıdaki alanlarda kullanılabilir.

Hazır çorba içerisinde, sarımsak tozu kullanılmaktadır,

Bulgur ve pilav karışımları içerisinde, sarımsak tozu kullanılabilir,

Sarımsak tozu sebze aroması veya koku verici olarak kullanılmaktadır,

Et tavuk, balık, çiğköfte ve köfte harçlarında sarımsak tozu kullanılabilir

Sarımsak tozu büsküvi kek, kraker gibi ürünlerin içerisinde kullanılabilir,

Makarna, mantı ve erişte hamuruna katkı olarak yada ürünün içerisinde kullanılabilir,

Kuş ve evcil hayvan yemi içerisinde kullanılabilir,

Sarımsak Tozu Toptan Fiyatı Ne Kadar?

Sarımsak tozu firmamızın toptan satışını yaptığı bir üründür. Ucuz, kaliteli sarımsak tozu alımını firmamızdan yapabilirsiniz.

Sarmısak tozu fiyatları, stoklarımızda olduğu sürece, her ay aylık fiyat listemizde güncellenmektedir. bilgi@kurucum.com adresine mail atarak güncel TL- kg fiyatını alabilirsiniz. Toptan sarımsak tozu fiyatı almak için veya satın almak için sipariş formunu doldurursanız sizinle irtibata geçeriz. Sarımsak tozu bim kilo gibi perakende alımlarınız için online sitemiz.kurual.com

Toz Sarımsak Nerede Satılır, Nasıl Satın Alabilirim?

Sarımsak tozunu kutu, paket veya çuvallar ile anlaşmalı kargomuzla adresinize gönderiyoruz.

Sarımsak Tozu Faydaları Nelerdir?

Kurutulmuş sarımsak, taze ürünün uygun şartlarda gerekli ön işlemlerden geçirilerek kurutulması ile üretilmiştir. Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru sarımsak içindeki besin değerleri, aroma, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktar taze sarımsak tüketmek ile kurutulmuş sarımsak tüketmek arasında besin değerleri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze sarımsak neye iyi geliyorsa kuru sarımsak aynı konuda faydalıdır denebilir.
Önemli Not: Ürünün tanıtımında kullanılan fotoğraflar, besin değerleri,faydaları ve yaklaşık fire oranları site ilk hazırlandığındaki veriler ve kaynaklar derlenerek yazılmıştır. Size gelecek ürün, ürünün cinsinden, kurutma tekniğinden ve başka unsurlar sebebiyle farklı olabilir.

Anahtar Kelimeler:  Sarımsak tozu, sarımsak tozu nerelerde kullanılır, sarımsak tozu bim kilo fiyatı, sarımsak tozu nerede satılır, sarımsak tozu nerede kullanılır, sarımsak tozu nedir, sarımsak tozu nasıl yapılır, sarımsak tozu nasıl kullanılır, sarımsak tozu faydaları, toz sarımsak