pls click for english

Kurutulmuş Patlıcan

kurutulmuş patlıcan-1kurutulmuş patlıcan-2kurutulmuş patlıcan-3kurutulmuş patlıcan-4kurutulmuş patlıcan-5kurutulmuş patlıcan-6

Facebook'ta takip edin Linkedin'de takip edin instagramda takip edin Google'da takip edin Pinterest'de takip edin

Kuru Patlıcan Nedir, Nasıl Üretilir ve Satış Çeşitleri Nelerdir?

Kurutulmuş patlıcan, taze patlıcan kullanılarak kurutulup üretilen ve üretim sonucunda elde edilen kurutulmuş üründür.Taze patlıcan kurutulmadan önce yaklaşık %92 civarında su içerir. Kurutma ile kurutulan taze üründeki su oranı çok düşük değerlere indirilir. Kurutma sonucunda yaklaşık 12-13 kg patlıcan kullanılarak 1 kg kuru patlıcan elde edilir. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır ve ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru patlıcan besin değerleri özellikle karbonhidrat, vitamin, protein, yağ gibi oranlar çok yükselmiştir. Aşağıda kurutulmuş patlıcan satışımızdaki farklı çeşitleri bulabilirsiniz.

Kurutulmuş patlıcan tozu 0-1 mm

Kurutulmuş patlıcan 10x10 mm kesilmiş kurutulmuş

Kurutulmuş patlıcan halka kesim

Kurutulmuş Patlıcan Kullanım Alanları

Sebzeli Pilav ve Bulgur karışımları,

Hazır Çorba ve gıdalar,

Sebze ve köfte harçaları,

Kurutulmuş Patlıcan Besin Değerleri

besin değerleri

Kurutulmuş Patlıcan Toptan Satış Şekli Nasıldır, Toptan Hangi Tür Ambalaj ile Satın Alabiliriz?

Toptan satış kraft çuvallar ile yapılmaktadır. Bu ambalaj şekli ile toptan satın alabilirsiniz.

Kurutulmuş Patlıcan Nerelerde Kullanılır?

Kurutulmuş Patlıcan kullanım alanlarından bazıları aşağıdadır.

Bulgur ve pilav karışımları içerisinde kullanılabilir,

Hazır çorba ve gıdalar içerisinde kullanılmaktadır,

Kurutulmuş Patlıcan Toptan Fiyatı Ne Kadar?

Patlıcan kurusu firmamızın toptan satışını yaptığı bir üründür.Ucuz, kaliteli kurutulmuş Patlıcan alımını firmamızdan yapabilirsiniz.

Kuru Patlıcan fiyatları, stoklarımızda olduğu sürece, her ay aylık fiyat listemizde güncellenmektedir. bilgi@kurucum.com adresine mail atarak güncel TL- kg fiyatını alabilirsiniz. Toptan kurutulmuş Patlıcan fiyatı almak için veya satın almak için sipariş formunu doldurursanız sizinle irtibata geçeriz. Perakende alımlarınız için online sitemiz.kurual.com

Kurutulmuş Patlıcan Nerede Satılır, Nasıl Satın Alabilirim?

Patlıcan kurusunu kutu, paket veya çuvallar ile anlaşmalı kargomuzla adresinize gönderiyoruz.

Doğal yada Uygun Şartlarda Fırında Kurutulmuş Patlıcan Faydaları Nelerdir?

Kurutulmuş patlıcan, taze ürünün uygun şartlarda gerekli ön işlemlerden geçirilerek kurutulması ile üretilmiştir. Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru patlıcan içindeki besin değerleri , vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktar taze patlıcan tüketmek ile kurutulmuş patlıcan tüketmek arasında besin değerleri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze patlıcan neye iyi geliyorsa kuru patlıcan aynı konuda faydalıdır denebilir.
Önemli Not: Ürünün tanıtımında kullanılan fotoğraflar, besin değerleri ,faydaları ve yaklaşık fire oranları site ilk hazırlandığındaki veriler ve kaynaklar derlenerek yazılmıştır. Size gelecek ürün, ürünün cinsinden, kurutma tekniğinden ve başka unsurlar sebebiyle farklı olabilir.