pls click for english

Kurutulmuş MantarUnu Fiyat Alma ve Sipariş

kurutulmuş mantar-1kurutulmuş mantar-2kurutulmuş mantar-3kurutulmuş mantar-4kurutulmuş mantar-5kurutulmuş mantar-6

Facebook'ta takip edin Linkedin'de takip edin instagramda takip edin Google'da takip edin Pinterest'de takip edin

Toptan ( Minimum 10 kg ve üstü) alımlarınız için irtibat bilgilerimiz.

Tel: 02462330790 / 05414990929

Fiyat ve ürünle ilgili bilgi için: Bilgi@kurucum.com

Üretimle ilgili sorularınız için: Uretim@kurucum.com

Kalite ile ilgili sorularınız için: Kalite@kurucum.com

İnternet Üzerinden Perakende Alımlarınız için Online Satış Sitemiz

Fabrika üretiminden kapınıza kadar aracısız satış imkanı ve

50 TL üzeri kapıda ödeme, 200 TL üzeri ücretsiz nakliye özelliği ile.

kurual.com- online kuru meyve sebze 

www.kurual.com

(sadece kuru meyve ve sebze)

Kuru Kültür Mantarı ve Kültür Mantarı Tozu Özellikleri Nelerdir, Nasıl İmal Edilir ve Satış Çeşitleri Nelerdir?

Kurutulmuş mantar tozu, taze mantar kullanılarak üretilen ve üretim sonucunda elde edilen kurutulmuş ürünün öğütülmüş şeklidir.Taze mantar kurutulmadan önce yaklaşık %92 civarında özünde su ihtiva eder. Kurutma ile kurutulan taze üründeki su oranı çok düşük değerlere indirilir. Kurutma sonucunda yaklaşık 12-13 kg mantar kullanılarak 1 kg kuru mantar unu elde edilir. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır ve ürünün katı maddesi yani özü kalır. Bu sebeple kuru mantar besin değerleri özellikle karbonhidrat, lif, vitamin, protein,yağ gibi oranlar çok yükselmiştir. Aşağıda kurutulmuş mantar satışımızdaki farklı çeşitleri bulabilirsiniz.

Kurutulmuş kültür mantarı tozu 0-1 mm: Kurutulmuş Mantarın özel kırma sistemleri ile öğütülmesi ile elde edilmiş üründür.

Kurutulmuş mantar ince granül 1-2 mm: Taze mantarın kurutulduktan sonra özel granül yapma sistemleri ile ufalandığı üründür.

Kurutulmuş mantar orta boy granül 1-4 mm: Taze mantarın kurutulduktan sonra özel granül makinelerinden geçirilerek, daha sonra elenerek istenilen boyuta getirilen üründür.

Kurutulmuş mantar orta boy granül 2-6 mm: Taze mantar kurutulur. Kuruduktan sonra granül makinesinden geçirilir. Çıkan ürün düzgün boyutta olması için kalibre eleğinden geçirilir. Daha sonra paketlenir.

Kurutulmuş mantar kalın granül 2-8 mm : En iri kırılmış üründür. genelde çorbalarda kullanılır. Aynı şekilde granül ve eleme makinelerinden geçirilireke elde edilir.

Kurutulmuş mantar şerit kesilmiş: Mantar kurumadan önce kesme makinesinden geçirilerek kurutma fırınına sokulur. çıkan ürün kırma ve eleme sistemlerine girmeden paketlenir.

Kurutulmuş Mantar Toptan Satış Şekli Nasıldır, Toptan Hangi Tür Ambalaj ile Satın Alabiliriz?

12.5 kg Toptan satış kraft çuvallar ile yapılmaktadır. Bu ambalaj şekli ile toptan satın alabilirsiniz.

Mantar Kurusu Nerelerde Tüketilir?

Mantar kurusu aşağıdaki alanlarda kullanılabilir.

Hazır çorba içerisinde kullanılmaktadır,

Bulgur ve pilav karışımları içerisinde kullanılabilir,

Et tavuk, balık, çiğköfte ve köfte harçlarında kullanılabilir

İlaç ve tedavi ürünü olarak sağlık sektöründe kullanılmaktadır,

Makarna, mantı ve erişte hamuruna katkı olarak yada ürünün içerisinde kullanılabilir,

Kurutulmuş Mantar Tozu Toptan ve Perakende Fiyatı Nasıl Öğrenebilirim?

Mantar tozu firmamızın toptan satışını yaptığı bir üründür. Ucuz, kaliteli kurutulmuş Mantar Tozu alımını firmamızdan yapabilirsiniz.

Kuru Mantar Tozu fiyatları, stoklarımızda olduğu sürece, her ay aylık fiyat listemizde güncellenmektedir. bilgi@kurucum.com adresine mail atarak güncel TL- kg fiyatını alabilirsiniz. Toptan Mantar Tozu kurusu fiyatı almak için veya satın almak için sipariş sayfamızdan mail atarsanız sizinle irtibata geçeriz. Perakende alımlarınız için online sitemiz.kurual.com

Mantar Tozu Nerede Satılır, Nasıl Satın Alabilirim?

Mantar tozunu kutu, paket veya çuvallar ile anlaşmalı nakliyemizla adresinize gönderiyoruz.

Doğal yada Uygun Şartlarda Fırında Kurutulmuş Mantar Tozu Faydaları Nelerdir?

Kurutulmuş mantar tozu, taze ürünün uygun şartlarda gerekli ön işlemlerden geçirilerek kurutulması ile üretilmiştir. Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru mantar tozu içindeki besin değerleri , vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktar taze mantar tüketmek ile kurutulmuş mantar tozu tüketmek arasında besin değerleri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze mantar neye iyi geliyorsa kuru mantar tozu aynı konuda faydalıdır denebilir.
Önemli Not: Ürünün tanıtımında kullanılan fotoğraflar, besin değerleri ,faydaları ve yaklaşık fire oranları site ilk hazırlandığındaki veriler ve kaynaklar derlenerek yazılmıştır. Size gelecek ürün, ürünün cinsinden, kurutma tekniğinden ve başka unsurlar sebebiyle farklı olabilir.