pls click for english

Ispanak Tozu

kurutulmuş ıspanak-1kurutulmuş ıspanak-2kurutulmuş ıspanak-3kurutulmuş ıspanak-4kurutulmuş ıspanak-5kurutulmuş ıspanak-6

Facebook'ta takip edin Linkedin'de takip edin instagramda takip edin Google'da takip edin Pinterest'de takip edin

ıspanak tozu nedir, nasıl üretilir ve satış çeşitleri nelerdir?

Ispanak (Spinacia oleracea), Amaranthaceae familyasından yaprağı etli koyu parlak yeşil, sarımsı yeşil çok sayıda çiçekli tek yıllık otsu bir bitknin kurutulmuş şeklidir. Yaklaşık %91 su içeren ıspanak kurutulduktan sonra yaklaşık 12 kg dan 1 kg'a düşer.

Aşağıda kurutulmuş ıspanak tozu üretiminin nasıl gerçekleştiği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kurutulmuş ıspanak tozu 0-1 mm: Taze ıspanak gerekli ön işlemlerden geçirilerek kurutulur. Kurutma sonrasında çıkan Kurutulmuş ıspanak, özel kırma sistemleri ile öğütülerek ıspanak tozu elde edilir.

ıspanak tozu Toptan Satış Şekli nasıldır- Toptan hangi tür ambalaj ile satın alabiliriz?

Toptan satış çuvallar ile yapılmaktadır. Bu ambalaj şekli ile toptan satın alabilirsiniz.

Ispanak tozu nerelerde kullanılır?

Ispanak tozu aşağıdaki alanlarda kullanılabilir.

Hazır çorba içerisinde kullanılmaktadır,

Bulgur ve pilav karışımları içerisinde ıspanak tozu kullanılabilir,

Aroma, renk veya koku verici olarak kullanılmaktadır,

Et tavuk, balık, çiğköfte ve köfte harçlarında kullanılabilir.

Makarna, mantı ve erişte hamuruna katkı olarak yada ürünün içerisinde kullanılabilir,

Kuş ve evcil hayvan yemi içerisinde kullanılabilir,

Ispanak tozu toptan fiyatı ne kadar?

Ispanak tozu firmamızın toptan satışını yaptığı bir üründür. ucuz, kaliteli kurutulmuş Ispanak tozu alımını firmamızdan yapabilirsiniz.

Kuru Ispanak tozu fiyatları, stoklarımızda olduğu sürece, her ay aylık fiyat listemizde güncellenmektedir. bilgi@kurucum.com adresine mail atarak güncel TL- kg fiyatını alabilirsiniz. Toptan Ispanak tozu kurusu fiyatı almak için veya satın almak için sipariş formunu doldurursanız sizinle irtibata geçeriz. Perakende alımlarınız için online sitemiz.kurual.com

Ispanak tozu nerede satılır, nasıl satın alabilirim?

Ispanak tozunu kutu, paket veya çuvallar ile anlaşmalı kargomuzla adresinize gönderiyoruz.

Ispanak tozu faydaları nelerdir?

Kurutulmuş ıspanak tozu, taze ürünün uygun şartlarda gerekli ön işlemlerden geçirilerek kurutulması ile üretilmiştir. Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru ıspanak içindeki besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktar taze ıspanak tüketmek ile kurutulmuş ıspanak tüketmek arasında besin değerleri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze ıspanak neye iyi geliyorsa kuru ıspanak aynı konuda faydalıdır denebilir.
Önemli Not: Ürünün tanıtımında kullanılan fotoğraflar, besin değerleri,faydaları ve yaklaşık fire oranları site ilk hazırlandığındaki veriler ve kaynaklar derlenerek yazılmıştır. Size gelecek ürün, ürünün cinsinden, kurutma tekniğinden ve başka unsurlar sebebiyle farklı olabilir.

Vücudun dayanıklılığını arttırır ve vücuda kuvvet verir. Yorgunluğu giderir. Zihni kuvvetlendirir. Yaşlılığa bağlı öğrenme güçlüklerini giderir. Ispanak, kansızlığa iyi gelmesinin yanında kanser, kalp ve damar hastalıkları ile soğuk algınlığı, ağız, boğaz ve göğüs hastalıklarına karşı da faydalıdır. Yüksek tansiyona, felce ve özellikle yaşlanmaya bağlı görme bozukluklarına iyi gelir. Hamilelere ve doğacak çocuğa güç verir. Sinirleri yatıştırır ve sakinlik verir. Sindirimi kolaylaştırır. İdrar söktürücüdür. Hemoroite (Basur) iyi gelir. Yara ve yanıkların iyileşmelerini hızlandırır. Kemikleri ve dişleri güçlendirir. Diş çürümelerini önler. Kolesterolü düşürür. Şeker hastalarına yararlıdır.