pls click for english

Zeytin Kurusu

kurutulmuş zeytin-1kurutulmuş zeytin-2kurutulmuş zeytin-3kurutulmuş zeytin-4kurutulmuş zeytin-5kurutulmuş zeytin-6

Facebook'ta takip edin Linkedin'de takip edin instagramda takip edin Google'da takip edin Pinterest'de takip edin

Zeytin Kurusu Nedir, Nasıl Üretilir, Üretim Çeşitleri Nelerdir?

Kurutulmuş zeytin, taze zeytin kullanılarak kurutulup üretilen ve üretim sonucunda elde edilen kurutulmuş üründür.Taze zeytin kurutulmadan önce yaklaşık %80 civarında su içerir. Kurutma ile kurutulan taze üründeki su oranı çok düşük değerlere indirilir. Kurutma sonucunda yaklaşık 5 kg zeytin kullanılarak 1 kg zeytin elde edilir. Kurutma esnasında üründeki su uçar ve ürünün özü kalır. Bu nedenle kuru zeytin besin değerleri özellikle protein, karbonhidrat, vitamin, yağ gibi oranlar çok artmıştır. Aşağıda zeytin kurusu satışımızdaki farklı çeşitleri bulabilirsiniz.

Kurutulmuş siyah zeytin tozu 0-3 mm

Kurutulmuş siyah zeytin küp kesilmiş

Kurutulmuş siyah zeytin slayt kesilmiş

Kurutulmuş yeşil zeytin tozu 0-3 mm

Kurutulmuş yeşil zeytin küp kesilmiş

Kurutulmuş yeşil zeytin slayt kesilmiş

Zeytin Kurusu Toptan Satış Şekli Nasıldır?

25 kg kraft çuval

Zeytin Kurusu Nerede Kullanılır?

Zeytin kurusu kullanım alanlarından bazıları aşağıdadır,

Aroma, renk veya koku verici olarak kullanılır,

İlaç ve tedavi ürünü olarak sağlık sekörü ürünlerinde kullanılabilir,

Kek, kraker, bisküvi gibi ürünlerin içerisine girebilir,

Zeytin Kurusu Toptan Fiyatı Nedir? Perakende Fiyatı Nedir?

Zeytin kurusu toptan üretim ve satışını yaptığımız bir üründür. Ucuz, kaliteli, doğal Zeytin kurusu alımını firmamızdan yapabilirsiniz.

Zeytin kurusu fiyatları, stoklarımızda olduğu sürece, her ay aylık fiyat listemizde güncellenmektedir. bilgi@kurucum.com adresine mail atarak yada 0 246 233 07 90 nolu telefondan ulaşarak güncel TL- kg fiyatını alabilirsiniz. Toptan Zeytin kurusu fiyatı almak için veya satın almak için sipariş formunu doldurursanız sizinle temas kurarız. İnternet üzerinden satın almak için internetten satış sitemiz.kurual.com

Zeytin Kurusu Nerede Satılır, Nasıl Temin Ederim?

Zeytin kurusunu kutu, paket veya çuvallar içerisinde anlaşmalı kargomuz ile adresinize gönderebiliyoruz.

Doğal yada Fırınlanmış Zeytin Kurusu Faydaları Nelerdir?

Zeytin kurusu, taze ürünün gerekli ön işlemlerden geçirilerek kurutulması ile üretilmiştir. Kurutma esnasında kurutulan üründeki özsuyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal zeytin kurusu içindeki besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok artmıştır. Bu nedenle aynı miktar taze zeytin tüketmek ile zeytin kurusu tüketmek arasında besin değerleri açısından çok farklılık vardır ama faydalar kıyaslandığında ise istisnai durumlar haricinde, doğal taze zeytin neye iyi geliyorsa zeytin kurusu aynı konuda faydalıdır diyebiliriz.
Önemli Not: Ürünün tanıtımında kullanılan fotoğraflar, besin değerleri,faydaları ve yaklaşık fire oranları site ilk hazırlandığındaki veriler ve kaynaklar derlenerek yazılmıştır. Size gelecek ürün, ürünün cinsinden, kurutma tekniğinden ve başka unsurlar sebebiyle farklı olabilir.