pls click for english

Sarımsak Kurusu

kurutulmuş sarımsak-1kurutulmuş sarımsak-2kurutulmuş sarımsak-3kurutulmuş sarımsak-4kurutulmuş sarımsak-5kurutulmuş sarımsak-6

Facebook'ta takip edin Linkedin'de takip edin instagramda takip edin Google'da takip edin Pinterest'de takip edin

Sarımsak Kurusu Nedir, Nasıl Üretilir, Üretim Çeşitleri Nelerdir?

Kurutulmuş sarımsak, taze sarımsak kullanılarak kurutulup üretilen ve üretim sonucunda elde edilen kurutulmuş üründür.Taze sarımsak kurutulmadan önce yaklaşık %80 civarında su içerir. Kurutma ile kurutulan taze üründeki su oranı çok düşük değerlere indirilir. Kurutma sonucunda yaklaşık 5 kg sarımsak kullanılarak 1 kg sarımsak elde edilir. Kurutma esnasında üründeki su uçar ve ürünün özü kalır. Bu nedenle kuru sarımsak besin değerleri özellikle protein, karbonhidrat, vitamin, yağ gibi oranlar çok artmıştır. Aşağıda sarımsak kurusu satışımızdaki farklı çeşitleri bulabilirsiniz.

Kurutulmuş sarımsak tozu 0-0,5 mm

Kurutulmuş sarımsak ince granülü 0,5-1 mm

Kurutulmuş sarımsak granül1-3 mm mm

Kurutulmuş sarımsak kalın granül 1-5 mm

Kurutulmuş sarımsak flakes (şerit kesilmiş sarımsak)

Sarmısak Besin Değerleri (100 gr);

Kalori 321
Yağ gelen Kalori 0
Toplam Yağ 0 g
Doymuş Yağ 0 g
Çoklu doymamış yağ 0 gr
Tekli doymamış yağ 0 gr
Kolesterol 0 mg
Sodyum 36 mg
Potasyum 1101 mg
Karbonhidratlar 71,429 g
Diyet Lif 10,714 gr
Şekerler 25 g
Protein 17,857 gr

Sarımsak Kurusu Toptan Satış Şekli Nasıldır?

25 kg Kutu Paket

Sarımsak Kurusu Nerede Kullanılır?

Sarımsak kurusu kullanım alanlarından bazıları aşağıdadır,

Hazır çorbalar içerisinde kullanılabilir,

Bulgur ve pilav karışımları içerisine girebilir,

Tavuk, et ,balık, çiğköfte ve köfte harçlarında kullanılabilir

Makarna, mantı ve erişte hamuruna katkı olarak yada ürünün içerisine girebilir,

Sarımsak Kurusu Toptan Fiyatı Nedir? Perakende Fiyatı Nedir?

Sarımsak kurusu toptan üretim ve satışını yaptığımız bir üründür. Ucuz, kaliteli, doğal Sarımsak kurusu alımını firmamızdan yapabilirsiniz.

Sarımsak kurusu fiyatları, stoklarımızda olduğu sürece, her ay aylık fiyat listemizde güncellenmektedir. bilgi@kurucum.com adresine mail atarak yada 0 246 233 07 90 nolu telefondan ulaşarak güncel TL- kg fiyatını alabilirsiniz. Toptan Sarımsak kurusu fiyatı almak için veya satın almak için sipariş formunu doldurursanız sizinle temas kurarız. İnternet üzerinden satın almak için internetten satış sitemiz.kurual.com

Sarımsak Kurusu Nerede Satılır, Nasıl Temin Ederim?

Sarımsak kurusunu kutu, paket veya çuvallar içerisinde anlaşmalı kargomuz ile adresinize gönderebiliyoruz.

Doğal yada Fırınlanmış Sarımsak Kurusu Faydaları Nelerdir?

Sarımsak kurusu, taze ürünün gerekli ön işlemlerden geçirilerek kurutulması ile üretilmiştir. Kurutma esnasında kurutulan üründeki özsuyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal sarımsak kurusu içindeki besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok artmıştır. Bu nedenle aynı miktar taze sarımsak tüketmek ile sarımsak kurusu tüketmek arasında besin değerleri açısından çok farklılık vardır ama faydalar kıyaslandığında ise istisnai durumlar haricinde, doğal taze sarımsak neye iyi geliyorsa sarımsak kurusu aynı konuda faydalıdır diyebiliriz.
Önemli Not: Ürünün tanıtımında kullanılan fotoğraflar, besin değerleri,faydaları ve yaklaşık fire oranları site ilk hazırlandığındaki veriler ve kaynaklar derlenerek yazılmıştır. Size gelecek ürün, ürünün cinsinden, kurutma tekniğinden ve başka unsurlar sebebiyle farklı olabilir.
.