pls click for english

Portakal Kabuğu Kurusu

kurutulmuş portakal-kabugu-1kurutulmuş portakal-kabugu-2kurutulmuş portakal-kabugu-3kurutulmuş portakal-kabugu-4kurutulmuş portakal-kabugu-5kurutulmuş portakal-kabugu-6

Facebook'ta takip edin Linkedin'de takip edin instagramda takip edin Google'da takip edin Pinterest'de takip edin

portakal kabuğu Kurusu Nedir, Nasıl Üretilir, Üretim Çeşitleri Nelerdir?

Kurutulmuş portakal kabuğu, taze portakal kabuğu kullanılarak kurutulup üretilen ve üretim sonucunda elde edilen kurutulmuş üründür.Taze portakal kabuğu kurutulmadan önce yaklaşık %80 civarında su içerir. Kurutma ile kurutulan taze üründeki su oranı çok düşük değerlere indirilir. Kurutma sonucunda yaklaşık 5 kg portakal kabuğu kullanılarak 1 kg portakal kabuğu elde edilir. Kurutma esnasında üründeki su uçar ve ürünün özü kalır. Bu nedenle kuru portakal kabuğu besin değerleri özellikle protein, karbonhidrat, vitamin, yağ gibi oranlar çok artmıştır. Aşağıda portakal kabuğu kurusu satışımızdaki farklı çeşitleri bulabilirsiniz.

Kurutulmuş portakal kabuğu tozu 0-1 mm

Kurutulmuş portakal kabuğu ince granül 1-2 mm

Kurutulmuş portakal kabuğu orta granül 2-5 mm

Kurutulmuş portakal kabuğu iri granül 5-10 mm

Kurutulmuş portakal kabuğu iri parça 5-15 mm

portakal kabuğu Kurusu Toptan Satış Şekli Nasıldır?

20 kg Toptan satış kraft çuvallar kullanılarak yapılmaktadır. Bu paketler ile toptan alım yapabilirsiniz.

Portakal Kabuğu Kurusu Nerede Kullanılır?

Portakal Kabuğu kurusu kullanım alanlarından bazıları aşağıdadır,

Lokum kaplama ürünleri olarak lokum dışını kaplamakta yada lokum içine aroma vermekte kullanılmaktadır,

Aroma, renk veya koku verici olarak kullanılır,

Hazır paketlenmiş aşure karışımları içerisinde kullanılabilir,

Tatlı, puding ve çikolata içerisinde kullanılabilir,

Çay olarak veya çay karışımları içerisine girebilir,

İlaç ve tedavi ürünü olarak sağlık sekörü ürünlerinde kullanılabilir,

Büsküvi kek gibi ürünlerin içerisine girebilir,

Portakal Kabuğu Kurusu Toptan Fiyatı Nedir? Perakende Fiyatı Nedir?

Portakal Kabuğu kurusu toptan üretim ve satışını yaptığımız bir üründür. Ucuz, kaliteli, doğal Portakal Kabuğu kurusu alımını firmamızdan yapabilirsiniz.

Portakal Kabuğu kurusu fiyatları, stoklarımızda olduğu sürece, her ay aylık fiyat listemizde güncellenmektedir. bilgi@kurucum.com adresine mail atarak yada 0 246 233 07 90 nolu telefondan ulaşarak güncel TL- kg fiyatını alabilirsiniz. Toptan Portakal Kabuğu kurusu fiyatı almak için veya satın almak için sipariş formunu doldurursanız sizinle temas kurarız. İnternet üzerinden satın almak için internetten satış sitemiz.kurual.com

Portakal Kabuğu Kurusu Nerede Satılır, Nasıl Temin Ederim?

Portakal Kabuğu kurusunu kutu, paket veya çuvallar içerisinde anlaşmalı kargomuz ile adresinize gönderebiliyoruz.

Doğal yada Fırınlanmış Portakal Kabuğu Kurusu Faydaları Nelerdir?

portakal kabuğu kurusu, taze ürünün gerekli ön işlemlerden geçirilerek kurutulması ile üretilmiştir. Kurutma esnasında kurutulan üründeki özsuyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal portakal kabuğu kurusu içindeki besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok artmıştır. Bu nedenle aynı miktar taze portakal kabuğu tüketmek ile portakal kabuğu kurusu tüketmek arasında besin değerleri açısından çok farklılık vardır ama faydalar kıyaslandığında ise istisnai durumlar haricinde, doğal taze portakal kabuğu neye iyi geliyorsa portakal kabuğu kurusu aynı konuda faydalıdır diyebiliriz.
Önemli Not: Ürünün tanıtımında kullanılan fotoğraflar, besin değerleri,faydaları ve yaklaşık fire oranları site ilk hazırlandığındaki veriler ve kaynaklar derlenerek yazılmıştır. Size gelecek ürün, ürünün cinsinden, kurutma tekniğinden ve başka unsurlar sebebiyle farklı olabilir.