pls click for english

Nar Kabuğu Kurusu

kurutulmuş nar kabuğu

Facebook'ta takip edin Linkedin'de takip edin instagramda takip edin Google'da takip edin Pinterest'de takip edin

Nar Kabuğu Kurusu Nedir, Nasıl Üretilir, Üretim Çeşitleri Nelerdir?

Kurutuşmuş nar kabuğu, sonbahar mevsiminde çıkan narların kabuklarının kurutulup öğütülmüş şeklidir. Aşağıdaki boyutlarda kaliteli ve kontrollü ürün üretimimiz mevcuttur;

Kurutulmuş Nar Kabuğu tozu 0-1 mm

Kurutulmuş Nar Kabuğu granülü çaylık

Kurutulmuş Nar Kabuğu Kurusu Toptan Satış Şekli Nasıldır?

Toptan satış kraft çuvallar kullanılarak yapılmaktadır. Bu paketler ile toptan alım yapabilirsiniz.

Nar Kabuğu Kurusu Nerede Kullanılır?

Nar Kabuğu kurusu kullanım alanlarından bazıları aşağıdadır,

Aroma, renk veya koku verici olarak kullanılır,

Çay olarak veya çay karışımları içerisine girebilir,

İlaç ve tedavi ürünü olarak sağlık sekörü ürünlerinde kullanılabilir,

Nar Kabuğu Kurusu Toptan Fiyatı Nedir? Perakende Fiyatı Nedir?

Nar Kabuğu kurusu toptan üretim ve satışını yaptığımız bir üründür. Ucuz, kaliteli, doğal Nar Kabuğu kurusu alımını firmamızdan yapabilirsiniz.

Nar Kabuğu kurusu fiyatları, stoklarımızda olduğu sürece, her ay aylık fiyat listemizde güncellenmektedir. bilgi@kurucum.com adresine mail atarak yada 0 246 233 07 90 nolu telefondan ulaşarak güncel TL- kg fiyatını alabilirsiniz. Toptan Nar Kabuğu kurusu fiyatı almak için veya satın almak için sipariş formunu doldurursanız sizinle temas kurarız. İnternet üzerinden satın almak için internetten satış sitemiz.kurual.com

Nar Kabuğu Kurusu Nerede Satılır, Nasıl Temin Ederim?

Nar Kabuğu kurusunu kutu, paket veya çuvallar içerisinde anlaşmalı kargomuz ile adresinize gönderebiliyoruz.
Önemli Not: Ürünün tanıtımında kullanılan fotoğraflar, besin değerleri,faydaları ve yaklaşık fire oranları site ilk hazırlandığındaki veriler ve kaynaklar derlenerek yazılmıştır. Size gelecek ürün, ürünün cinsinden, kurutma tekniğinden ve başka unsurlar sebebiyle farklı olabilir.
 

Doğal yada Fırınlanmış Nar Kabuğu Kurusu Faydaları Nelerdir?

Bu konuda Sayın Prof Dr. İbrahim Uslu'nun verdiği bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Prof. Dr. ibrahim uslu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, narın bağışıklık sistemini güçlendirerek, başta kanser olmak üzere pek çok hastalıktan koruduğunu söyledi. Uslu, Türkiye'de nar kabuğunun hemen hemen hiç tüketilmediğine dikkati çekerek, şöyle devam etti: "Narın kabuğu, meyvesi yendikten ya da suyu sıkıldıktan sonra çöpe atılmaktadır. Çin'de son yıllarda yapılan araştırmalar, narın kabuğunun, suyuna göre daha fazla oranda değerli bileşikler içerdiğini göstermektedir. Suyu adeta ilaç gibi sağlığımıza faydalı olan narın kabuğu, suyundan daha değerli bileşikler içermektedir. Nar kabuğu içinde bulunan ellagik asit, başta meme kanseri olmak üzere hemen hemen tüm kanser türlerini hem önleyici hem de iyileştirici faydalar sağlamaktadır."

Nar kabuğu, çay olarak tüketilebilir Araştırmaların, nar kabuğunun kötü huylu kolesterolü azalttığı, beta hücrelerini artırarak diyabetli hastalara, kalp ve damar hastalarına suyuna göre çok daha önemli faydalar sağladığını gösterdiğini aktaran Uslu, "Nar kabuğunda bulunan ellagik asit antioksidan, antimutajen ve antikanser özelliklere sahiptir. Çalışmalar meme, yemek borusu, cilt, bağırsak, prostat ve pankreas kanserlerinde antikanser özelliğini göstermiştir" dedi. Uslu, nar kabuğunun tüketilme yöntemine ilişkin ise şu bilgileri verdi: "Gölgede veya 40-50 dereceyi geçmeyecek ortamlarda kurutulan nar kabukları daha sonra ufalanmalıdır. 100 gram kaynamış suya, 2 gram nar kabuğu atarak, yaklaşık 10 dakika kaynatıp suyu her gün çay olarak tüketilebilir. Böylece başta kanser, kalp ve şeker hastalıkları olmak üzere pek çok hastalıktan kendimizi korumuş oluruz. Kurutulmuş ve parçalanmış nar kabuklarını, kahve çekme makinesinde toz haline getirip, bir çay ya da kahve kaşığı tozu salata, peynir gibi gıdalarla da tüketebiliriz." Özellikle şeker hastalarına, beta hücrelerini artıracak nar kabuğu tozunu tüketmeye özel çaba göstermeleri tavsiyesinde bulunan Uslu, "Genelde tüm meyvelerde olduğu gibi narın da en değerli yeri kabuğudur. Bir ilaç gibi içtiğimiz nar suyundan arta kalan kabukları da asla atmayalım ve başta kanser, şeker ve kalp rahatsızlığı olmak üzere hemen hemen tüm hastalıklardan korunalım" diye konuştu.