pls click for english

Gül Yaprakları Kurusu

kurutulmuş gül-1kurutulmuş gül-2kurutulmuş gül-3kurutulmuş gül-4kurutulmuş gül-5kurutulmuş gül-6

Facebook'ta takip edin Linkedin'de takip edin instagramda takip edin Google'da takip edin Pinterest'de takip edin

Gül  Yaprakları 500 gram satın almak için tıklayınız.

Gül Yaprakları 1 kg satın almak için tıklayınız.

Toptan Alımlar için ( 10 kg ve üstü ) iletişim bilgilerimiz.


Gül Kurusu Nedir, Nasıl Üretilir, Üretim Çeşitleri Nelerdir?

Kurutulmuş gül, taze gülün kurutulmuş şeklidir.Gül yaklaşık %80-85 civarında su içerir. Bu nedenle kurutma sonucunda yaklaşık 6 kg gülden 1 kg Gül kurusu kalmaktadır. Kurutma esnasında üründeki su uçar ve ürünün özü kalır. Bu nedenle kuru gülün aroma, besin değerleri, özellikle protein, karbonhidrat, vitamin oranları çok artmıştır. Aşağıda gül kurusu satışımızdaki farklı çeşitleri bulabilirsiniz.

Gül kurusu tozu-(gül unu) 0-1 mm : Kurutulmuş gülün toz şekline getirilmiş şeklidir.

Gül kurusu granülü 1-4 mm: Kurutulmuş Gül yapraklarının öğütüp elendiği ve ince parçalar şekline getirildiği üründür.

Gül kurusu yaprağı: Gül goncasından yaprakların ayrıştırılarak elde edilen üründür. Lokum dışına sarmakta ve bitki çaylarında sıklıkla kullanılır.

Gül kurusu goncası: Kurutulmuş gülün fırından çıkmış şeklidir. Yaprağı ve tomurcuğu üzerindedir.

Tomurcuk gül: Açmamış gülün kurutulmuş şeklidir. Gül çayı imalatında veya bitki çaylarında kullanılabilir.

Gül Kurusu Toptan Satış Şekli Nasıldır?

Ürün şekline göre değişmektedir. Kutu paket yada kraft torba ile satılır.

Gül Kurusu Nerede Kullanılır?

Gül yaprakları kurusu kullanım alanlarından bazıları aşağıdadır,

Lokum kaplama ürünleri olarak lokum dışını kaplamakta kullanılmaktadır,

Aroma, renk veya koku verici olarak kullanılır,

Hazır paketlenmiş aşure karışımları içerisinde kullanılabilir,

Gül tozu, tatlı, puding ve çikolata içerisinde kullanılabilir,

Gül Çayı olarak veya çay karışımları içerisine girebilir,

İlaç ve tedavi ürünü olarak sağlık sekörü ürünlerinde kullanılabilir,

Büsküvi kek gibi ürünlerin içerisine girebilir,

Gül Kurusu Toptan Fiyatı Nedir? Perakende Fiyatı Nedir?

Gül kurusu toptan üretim ve satışını yaptığımız bir üründür. Ucuz, kaliteli, doğal gül kurusu, gül tozu ve gül yaprakları alımını firmamızdan yapabilirsiniz.

Gül yaprakları kurusu fiyatları, stoklarımızda olduğu sürece, her ay aylık fiyat listemizde güncellenmektedir. bilgi@kurucum.com adresine mail atarak yada 0 246 233 07 90 nolu telefondan ulaşarak güncel TL- kg fiyatını alabilirsiniz. Toptan gül kurusu fiyatı almak için veya satın almak için sipariş formunu doldurursanız sizinle temas kurarız. İnternet üzerinden satın almak için internetten satış sitemiz.kurual.com

Gül Kurusu Nerede Satılır, Nasıl Temin Ederim?

Gül kurusunu kutu, paket veya çuvallar içerisinde anlaşmalı kargomuz ile adresinize gönderebiliyoruz.

Doğal yada Fırınlanmış Gül Kurusu Faydaları Nelerdir?

Gül kurusu, taze ürünün gerekli ön işlemlerden geçirilerek kurutulması ile üretilmiştir. Kurutma esnasında kurutulan üründeki özsuyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal gül yaprakları kurusu içindeki besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok artmıştır. Bu nedenle aynı miktar taze gül tüketmek ile gül kurusu tüketmek arasında besin değerleri açısından çok farklılık vardır ama faydalar kıyaslandığında ise istisnai durumlar haricinde, doğal taze gül neye iyi geliyorsa, gül yaprakları kurusu aynı konuda faydalıdır diyebiliriz.
Önemli Not: Ürünün tanıtımında kullanılan fotoğraflar, besin değerleri,faydaları ve yaklaşık fire oranları site ilk hazırlandığındaki veriler ve kaynaklar derlenerek yazılmıştır. Size gelecek ürün, ürünün cinsinden, kurutma tekniğinden ve başka unsurlar sebebiyle farklı olabilir.

Anahtar Kelimeler: gül kurusunun faydaları, gül kurusu ne işe yarar, gül kurusu faydaları, gül kurusu nasıl yapılır, gül yaprağı kurusu, tomurcuk gül kurusu faydaları, gül kurusu ile neler yapılır, gül kurusu nerede satılır, gül kurusu neye iyi gelir, gül kurusu nasıl elde edilir, gül kurusundan ne yapılır, gül kurusu yaprağı, gülkurusu, gül yaprağı nerede satılır, gül kuruları, gül kurusu çayı, gül kurusu satın al, gul kurusu cayi, gül kurusu, gül kurusu yaprakları, gül kurusu güller, gül kurusu fiyatları, gül yaprakları nerede satılır, gül kuru, gül yaprağı kurutma, gül yaprakları nereden alınır, gul yapraklari, gül kurusu çayı faydaları, gül kurusu çayının faydaları, gül yaprakları satın al gül çayı ne işe yarar, gül yaprağı çayı, gül yaprağı satın al
.